به همت جامعه قاریان قرآن مشهد محفل انس باقرآن گرامیداشت دهه فجر برگزار شد

سه شنبه,۱۹ بهمن ۱۳۹۵307بازدید

مسجد کرامت مشهد که خود یکی از پایگاه‌های اصلی انقلاب اسلامی در مشهد بوده است، بار دیگر میزبان قرآنیان مشهدی در یک محفل قرآنی شد، با این تفاوت که این‌بار نسل جوان انقلاب، آیات قرآن را قرائت کردند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، محفلی قرآنی به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر، شب گذشته، ۱۷ بهمن ماه در محل مسجد کرامت مشهد برگزار شد که در این محفل قاریان جوان و نوجوان مشهدی به تلاوت کلام نورانی وحی پرداختند.
در این محفل که برای گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره)، شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین یاد شهدای منا برگزار شده بود، مصطفی خوانساری، قاری جوان مشهدی به تلاوت آیاتی از سوره اسراء پرداخت.
مسجد کرامت میزبان جوانان قرآنی و انقلابی شد
در ادامه این محفل قرآنی که با استقبال پرشور خردسالان و نوجوانان قرآنی همراه شده بود، علی ساجدی مقدم، قاری نوجوان ممتاز در مسابقات قرآن دانش‌آموزی کشور آیاتی از سوره اعراف را قرائت کرد و پس از او، سید محمدجواد علمی، قاری نوجوان، آیات یک تا ۱۶ سوره قمر و آیات ۲۶ تا ۴۰ سوره نازعات را تلاوت کرد و مورد تشویق حاضران قرار گرفت.
مسجد کرامت میزبان جوانان قرآنی و انقلابی شد
بخش دیگری از این محفل قرآنی به قرائت علیرضا اسحاقی دیگر قاری نوجوان و ممتاز مشهدی در مسابقات قرآن دانش‌آموزی اختصاص یافت که وی آیات ۲۷ تا ۲۹ سوره فتح را تلاوت کرد.
آخرین قاری محفل نورانی مسجد کرامت نیز امید حسینی‌نژاد، نفر اول مسابقات تلاوت «مدهامتان» بود که در ضمن تشویق‌های فراوان حاضران آیات یک تا هفت سوره تحریم و همچنین سوره بلد را تلاوت کرد تا این بار یک جوان از نسل اخیر انقلاب تلاوت در محفل قرآنی مسجد انقلابی کرامت را عهده‌دار شود.
مسجد کرامت میزبان جوانان قرآنی و انقلابی شد
در پایان این محفل نیز حجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب، معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، ضمن تشکر از جامعه قاریان قرآن مشهد به جهت برگزاری این مراسم، با اشاره به آیه ۹۶ سوره مریم گفت: امام خمینی(ره) با ایمان به خدا و گام برداشتن در مسیر الهی و انجام عمل صالح سبب شد تا این انقلاب به پیروزی برسد و به وجود آمدن جمهوری اسلامی که ثمره انقلاب است از همین ایمان و عمل صالح به دست آمده است.
مسجد کرامت میزبان جوانان قرآنی و انقلابی شد
وی ضمن تبریک و تشکر از خبرگزاری ایکنا برای کسب موفقیت در بین خبرگزاری‌های تخصصی عنوان کرد: از فعالان در این رسانه به جهت حضور مستمر و پیگیر در اجتماعات قرآنی تشکر می‌کنم و آرزوی توفیق برای آنان را از خداوند منان می‌خواهیم.